کپسول جنگل و پالونیا تنها راه نجات خاک و محیط زیست ایران


پایه و اساس طرح کپسول جنگل براساس تلفیق مفاهیم کوزه آبیاری سنتی در کشاورزی قدیم و خواص ذاتی خاک جنگل در بهبود کیفیت خاک و روش مرسوم چالکود میباشد.
در حال حاضر شرکت جنگل دارای ۱۲ نهالستان فعال مشارکتی با مجموعه خیریه محتا جهت تولید نهال پالونیا با موجودی ۸،۰۰۰،۰۰۰ نهال پالونیا آماده تامین و همکاری با مشتریان و سازمان ها است.

تبدیل اراضی بایر و آلوده به فاضلاب به جنگل
پالونیا (با نام علمی Paulownia ) یکی از سریع الرشدترین درختان دنیا با ویژگی های کم نظیری است که از مشخصات این گونه می توان به مواردی مانند : مقاومت به کم ‌آبی ، مقاوم به شوری ، استحکام بالا ، مقاوم به آفات ، مقاومت به دود و هوای مناطق صنعتی ، مقاومت به خاکهای با زهکش بد و … اشاره کرد.
چوب این گونه بسیار سبک ولی محکم و قابل انعطاف با فرم دهی بالا است ، به همین دلیل مناسب نجاری و کنده کاری ، ساخت مبلمان ، تخت ، صنایع روکش سازی و … می باشد.
همچنین از درختان بسیار مناسب برای جنگلکاری سریع ، توسعه فضای سبز شهر و کشت تؤام با انواع گیاهان زراعی است برای پارک های تازه تاسیس کاشت گونه پالونیا به علت سرعت رشد بالا و ایجاد سایه مناسب و تاج پوششی بزرگ بسیار مفید می باشد .
از دیگر ویژگی های پالونیا برگ ، گل های درشت گرده زا و شهدزای آن است که به عنوان خوراک دامی و پرورش زنبور عسل می توان استفاده نمود.

«شرکت سبز گستر جنگل» این آمادگی را دارد که تمام علاقه‌مندان و کشاورزان به تولید را با روش‌های کاربردی ارگانیک آشنا نموده و اطلاعات آموزشی، مواد اولیه را در اختیار‌شان قرار دهد.

بازگشت به طبیعت تنها راه نجات انسان